Průvodce18 minut čtení

    Průvodce cenami instalace kamerového systému CCTV 2026: Kolik stojí bezpečnostní systém?

    Ať už zabezpečujete dům, maloobchodní prodejnu nebo celý skladový komplex, pochopení skutečných nákladů na kamerový systém CCTV je pro sestavení rozpočtu zásadní. Ceny se enormně liší v závislosti na typu kamery, záznamovém hardwaru, kabelové infrastruktuře a na tom, zda si ji instalujete sami, nebo si najímáte profesionála. Tato příručka rozebírá všechny složky nákladů, abyste si mohli s jistotou naplánovat investici do zabezpečení.

    Faktory ovlivňující cenu CCTV

    Žádné dvě instalace CCTV nestojí stejně. Konečná cena závisí na kombinaci rozhodnutí – některá jsou zřejmá, jiná snadno přehlédnutelná. Než se ponoříme do nákladů na jednotlivé komponenty, je vhodné pochopit, co ovlivňuje celkovou investici.

    Největšími nákladovými faktory jsou počet kamer, jejich typ a rozlišení, záznamové zařízení, kolik kabelu je třeba položit, zda najmete profesionálního instalatéra a jak dlouho potřebujete uchovávat záznam. Domácí systém se 4 kamerami a skladový systém s 32 kamerami jsou zásadně odlišné projekty s různými rozpočty, požadavky na hardware a návrhovými úvahami.

    Počet kamer

    Nejvýznamnější nákladová položka. Každá další kamera přidává nejen cenu samotné kamery, ale také další kabeláž, požadavky na kanály NVR, nároky na úložiště a instalační práci. Plánovací nástroj jako kalkulačka kamer CCTVplanner vám pomůže přesně určit, kolik kamer potřebujete, a vyhnout se nedostatečnému pokrytí i zbytečným výdajům.

    Rozlišení a funkce

    Kamera 2MP stojí výrazně méně než kamera 4K (8MP) a rozdíl se v celém systému sčítá. Vyšší rozlišení také znamená vyšší nároky na úložiště a šířku pásma, takže náklady rostou nad rámec ceny kamery. Funkce jako optický zoom, vestavěný zvuk, AI analytika a rozpoznávání registračních značek přidávají další příplatky.

    IP vs analog

    IP kamery stojí zpočátku více, ale nabízejí vyšší rozlišení, vzdálený přístup a snazší rozšiřitelnost. Analogové kamery (HD-TVI, HD-CVI) jsou levnější za kus, ale omezené v rozlišení a funkcích. Podrobné srovnání najdete v našem průvodci IP vs analogovými systémy CCTV.

    Vnitřní vs venkovní

    Venkovní kamery vyžadují odolná pouzdra proti povětrnosti (IP66/IP67), konstrukci odolnou vandalům a výkonnější IR osvětlení. Tyto vlastnosti přidávají $20-80 k ceně oproti obdobným vnitřním modelům. Venkovní instalace také vyžadují odolné rozbočovací krabice, chráničky a robustnější montážní materiál.

    Složitost lokality

    Jednopodlažní budovu s přístupnými podhledy je mnohem levnější nakabelovat než vícepodlažní budovu s betonovými stěnami a bez kabelových tras. Pokládka kabelu v zemi k vedlejším objektům, prostupy požárně odolnými stěnami nebo instalace v nebezpečných prostředích přidávají značné náklady.

    Cena fotoaparátu podle typu

    Kamery představují nejviditelnější nákladovou položku v jakémkoli systému CCTV a jejich ceny se dramaticky liší v závislosti na provedení, rozlišení a sadě funkcí. Zde je seznam nákladů, které můžete v roce 2026 očekávat za každý hlavní typ kamery.

    Bullet kamery: $50 - $200

    Pracovní kůň venkovního dohledu. Bullet kamery mají válcové pouzdro s vestavěným stínítkem a jsou určeny k montáži na zeď nebo podhled. Levné modely za $50-80 nabízejí rozlišení 2MP se základním IR nočním viděním do 30 metrů. Modely střední třídy za $100-150 poskytují rozlišení 4MP nebo 5MP s chytrým IR, wide dynamic range (WDR) a kompresí H.265. Prémiové bullet kamery za $150-200 zahrnují rozlišení 4K, AI detekci osob a vozidel, vestavěné mikrofony a dosah IR přes 50 metrů.

    Dome kamery: $60 - $250

    Dome kamery jsou preferovanou volbou pro vnitřní a polovenkovní instalace, protože jejich nenápadný design splyne se stropy a přesahy. Kopulovité pouzdro také ztěžuje určit, kterým směrem kamera míří. Vstupní domy za $60-90 nabízejí rozlišení 2MP-4MP vhodné pro kanceláře a chodby. Modely střední třídy za $100-180 přidávají pouzdra IK10 odolná vandalům, motorizované varifokální objektivy a zvuk. Prémiové domy za $180-250 nabízejí rozlišení 4K, AI analytiku a protikorozní pouzdra pro drsná prostředí.

    PTZ kamery: $200 - $2,000

    Pan-tilt-zoom kamery nabízejí dálkově ovládaný pohyb ve směru a optický zoom, takže jsou ideální pro velké otevřené prostory, jako jsou parkoviště, sklady a obvody. Vstupní PTZ kamery za $200-400 poskytují rozlišení 2MP s optickým zoomem 4-10x a základními přednastavenými pozicemi. Modely střední třídy za $400-800 nabízejí 4MP se zoomem 20-25x, automatickým sledováním a robustními odolnými pouzdry. Profesionální PTZ kamery za $800-2,000 mají rozlišení 4K, zoom 30-40x, laserové IR osvětlení přes 300 metrů a AI automatické sledování, které sleduje objekty v celém zorném poli.

    Panoramatické / fisheye kamery: $300 - $800

    Panoramatické kamery používají ultraširokoúhlé nebo fisheye objektivy k pokrytí 180 nebo dokonce 360 stupňů z jedné jednotky. To může v otevřených prostorách nahradit 2-4 standardní kamery a potenciálně snížit celkové náklady systému. Jedna panoramatická kamera za $500 pokrývající prodejní plochu může být levnější než tři dome kamery za $150 plus další kanály NVR, kabely a práce. Modely sahají od $300 za základní jednotky fisheye 6MP po $800 za multisenzorové panoramatické kamery s rozlišením 20MP+ a možnostmi dewarpingu.

    Náklady NVR / DVR

    Síťový videorekordér (NVR) nebo digitální videorekordér (DVR) je mozkem vašeho CCTV systému a je zodpovědný za nahrávání, ukládání a správu videa ze všech vašich kamer. Cena závisí především na počtu kanálů (vstupů kamer) a na tom, zda jednotka obsahuje vestavěné PoE porty.

    NVR se používají s IP kamerami a připojují se přes vaši síť. DVR se používají s analogovými kamerami a připojují se koaxiálním kabelem. U nových instalací jsou NVR standardní volbou díky vyšší flexibilitě a rozlišení IP kamer.

    4kanálové NVR: $100 - $200

    Vhodné pro malé domácí systémy. Modely s vestavěným 4portovým PoE stojí $150-200 a odpadá potřeba samostatného PoE switche. Podporuje až 4 kamery a obvykle jednu pozici pro pevný disk (až 8TB). Levné modely bez portů PoE začínají kolem $100, ale vyžadují samostatný PoE switch ($50-100).

    8kanálové NVR: $150 - $350

    Optimální volba pro malé firmy a větší domy. Většina 8kanálových NVR s PoE obsahuje 8 vestavěných portů PoE a podporuje dvě pozice pro pevné disky pro celkem až 16TB úložiště. To stačí k nahrávání 8 kamer 4MP po 30+ dní. Výstupy HDMI a VGA umožňují přímé připojení monitoru pro místní sledování.

    16kanálové NVR: $250 - $500

    Určeno pro středně velké firmy. 16kanálová NVR s PoE obvykle obsahují 16 vestavěných portů PoE, 2-4 pozice pro pevné disky (až 40TB) a podporu nahrávání 4K na všech kanálech současně. Výkonnější procesory zvládají AI analytiku, jako je překročení čáry, detekce vniknutí a detekce obličeje.

    32kanálové NVR: $400 - $800

    Pro velké objekty podporují 32kanálová NVR 4-8 pozic pro pevné disky (až 80TB), konfigurace RAID pro redundanci dat a dva síťové porty pro failover. Tyto jednotky málokdy obsahují vestavěné PoE: místo toho se připojují k samostatným spravovaným PoE switchům pro větší flexibilitu a škálovatelnost. Podnikové modely podporují disky s výměnou za provozu a redundantní napájecí zdroje.

    Náklady na kabely a infrastrukturu

    Kabeláž je při instalaci CCTV často nejvíce podceňovaným nákladem. Samotný kabel je relativně levný, ale práce a materiál potřebný k jeho správnému vedení – skrz zdi, stropy, trubky a pod zemí – se rychle nasčítají.

    Pro systémy IP kamer je standardem ethernetový kabel Cat5e nebo Cat6. Cat6 se doporučuje s výhledem do budoucna, protože na krátké vzdálenosti podporuje 10Gbps a efektivněji zvládá napájení PoE. U analogových systémů se používá koaxiální kabel RG59 nebo hotový kabel Siamese (koax + napájení).

    Ethernetový kabel Cat6: $0.50 - $2.00 za metr

    Základní vnitřní kabel Cat6 stojí $0.50-0.80 za metr. Venkovní kabel s UV odolným pláštěm a gelovou konstrukcí pro přímé uložení do země stojí $1.00-1.50 za metr. Stíněný kabel (STP) pro elektricky rušivá prostředí stojí $1.50-2.00 za metr. Typický domácí systém spotřebuje celkem 100-200 metrů; komerční systém s 16 kamerami může vyžadovat 500-1,000 metrů.

    Chráničky a lišty: $1 - $5 za metr

    PVC chránička pro venkovní kabelové trasy stojí $1-2 za metr. Kovová chránička pro oblasti vyžadující požární odolnost nebo fyzickou ochranu stojí $3-5 za metr. Vnitřní kabelová lišta (plastové kanály montované na povrch) stojí $1-3 za metr. Chránička chrání kabely před počasím, poškozením UV zářením, hlodavci a fyzickým poškozením a v mnoha komerčních aplikacích ji vyžadují stavební předpisy.

    Výkop pro podzemní kabel: $10 - $30 za metr

    Pokud potřebujete vést kabel mezi budovami, je často nutný podzemní výkop. Náklady zahrnují vykopání do minimální hloubky 18 palců (45 cm), uložení chráničky, protažení kabelu a zasypání. V měkké zemině to může stát $10-15 za metr. V kamenité půdě, v blízkosti stávajících sítí nebo ve zpevněných plochách počítejte s $20-30+ za metr. To je jedna z nejdražších položek u instalací s více budovami.

    Konektory, patch panely a příslušenství: $50 - $200

    Konektory RJ45 ($0.30-0.50 za kus), krimpovací kleště ($20-50), tester kabelů ($30-80), rozbočovací krabice u každé kamery ($5-15 za kus), nástěnné zásuvky, patch kabely a stahovací pásky. U profesionální instalace s patch panelem a správným vedením kabelů v místě NVR počítejte na příslušenství $100-200.

    Náklady na práci při instalaci

    Profesionální instalace zajišťuje správné umístění kamery, bezpečné vedení kabelů, odolné připojení vůči povětrnostním vlivům a správnou konfiguraci systému. I když instalace svépomocí může ušetřit peníze, náklady na práci profesionální instalace jsou opodstatněné u složitých projektů a komerčních systémů, kde je spolehlivost kritická.

    Sazby za instalační práci se liší podle regionu, zkušeností instalatéra a složitosti projektu. Níže uvedené částky představují typické sazby v Severní Americe a západní Evropě pro rok 2026.

    Instalace na kameru: $50 - $100

    Většina instalatérů účtuje za kameru, což zahrnuje montáž kamery, vedení kabelu od kamery k místu NVR, ukončení konektorů a otestování spojení. Jednoduché instalace (přízemí, přístupný podhled, krátké kabelové trasy) jsou na spodní hranici. Obtížné instalace (vysoké montážní pozice, dlouhé kabelové trasy, betonové stěny) jsou na horní hranici nebo mohou přinést příplatky.

    Konfigurace systému: $100 - $300

    Nastavení NVR, plánů nahrávání, zón detekce pohybu, upozornění, vzdáleného přístupu a uživatelských účtů. Jde o jednorázový náklad na počáteční nastavení systému. Složitější konfigurace s více úrovněmi oprávnění uživatelů, integrací s řízením přístupu nebo instalací softwaru VMS stojí více.

    Průzkum lokality a návrh systému: $0 - $200

    Mnoho instalatérů nabízí bezplatné průzkumy lokality u projektů, na které podávají nabídku. Nezávislé průzkumy nebo konzultace od bezpečnostních poradců stojí $100-200. Dobrý průzkum lokality určí optimální pozice kamer, kabelové trasy, možná slepá místa a problémy s osvětlením ještě před nákupem jakéhokoli vybavení. Předběžný návrh si můžete vytvořit také sami pomocí návrhových nástrojů CCTVplanner a vizualizovat pokrytí kamer na satelitních snímcích.

    Pronájem plošiny nebo lešení: $100 - $500 za den

    Kamery umístěné výše než 3 metry obvykle vyžadují autoplošinu, lešení nebo výložníkovou plošinu. Náklady na pronájem se liší podle typu techniky a doby. Malá lešenářská věž stojí $100-150 za den, zatímco výložníková plošina nebo autoplošina stojí $200-500 za den. Vícedenní instalace ve výšce mohou k projektu přidat značné náklady.

    Náklady na skladování

    Ukládání videa představuje průběžný náklad, který závisí na počtu kamer, rozlišení, v jakém nahrávají, a na tom, kolik dní je potřeba záznam uchovávat. Podcenění požadavků na úložiště je jednou z nejčastějších chyb při plánování systémů CCTV.

    Pomocí naší kalkulačky úložiště CCTV získáte přesný odhad podle vašeho počtu kamer, rozlišení a požadavků na uchování.

    Pevné disky pro dohled

    Vždy používejte pevné disky určené pro dohled (například WD Purple nebo Seagate SkyHawk), navržené pro nepřetržitý zápis 24/7. Běžné stolní disky nejsou pro tuto zátěž stavěny a předčasně selžou. Ceny: 2TB ($60-80), 4TB ($90-120), 8TB ($150-200), 12TB ($200-280), 16TB ($280-380). Tyto disky jsou dimenzovány na zátěž 180TB/rok a 3letou záruku, oproti 55TB/rok u stolních disků.

    Odhady úložiště podle velikosti systému

    Jako hrubé vodítko: 4 kamery 4MP nahrávající 24/7 vyžadují přibližně 2TB na 14 dní uchování. 8 kamer 4MP potřebuje asi 4TB na 14 dní. 16 kamer 4MP vyžaduje zhruba 8TB na 14 dní. Nahrávání pouze při pohybu může snížit nároky na úložiště o 50-70%, ale u kritických prostorů se doporučuje nepřetržité nahrávání. Komprese H.265+ může snížit úložiště o 50% oproti H.264.

    Cloudové úložiště: $5 - $30 měsíčně

    Cloudové úložiště nabízí zálohu mimo lokalitu a vzdálený přístup k záznamům bez přesměrování portů. Mnoho značek kamer nabízí cloudová předplatná: základní plány ($5-10 měsíčně) ukládají klipy z 1-5 kamer s historií 7 dní. Prémiové plány ($15-30 měsíčně) nabízejí nepřetržité cloudové nahrávání, delší uchování a pokročilé funkce, jako je AI vyhledávání. Cloudové úložiště doplňuje lokální úložiště: poskytuje redundanci, pokud je NVR ukradeno nebo poškozeno, ale kvůli omezením šířky pásma by nemělo být vaší jedinou metodou ukládání.

    Výměna disků: každé 3-5 let

    Pevné disky pro dohled jsou spotřební položky, které se časem opotřebovávají neustálým zápisem. Plánujte výměnu disků každé 3-5 let, abyste předešli ztrátě dat při selhání disku. Mnoho NVR podporuje konfigurace RAID (RAID 1 nebo RAID 5), které chrání před výpadkem jednoho disku, ale RAID nenahrazuje pravidelnou výměnu disků. Počítejte s $50-200 na disk každé 3-5 let na průběžnou údržbu.

    Příklady celkových nákladů na systém

    Tyto příklady poskytují realistické odhady celkových nákladů na běžné instalace CCTV v roce 2026. Každý z nich zahrnuje kamery, záznamový hardware, kabeláž, úložiště a profesionální instalaci. Instalace svépomocí může snížit náklady o 20–30 %.

    Malý dům (4 kamery): $800 - $1,500

    Typický rezidenční systém pokrývající přední dveře, zadní dveře, garáž a příjezdovou cestu. Používá kamery bullet nebo dome 4MP, 4kanálové NVR s vestavěným PoE a jeden pevný disk 2-4TB pro 14-30 dní uchování.

    4x kamery bullet/dome 4MP$300 - $600
    4kanálové NVR s PoE$150 - $200
    HDD 4TB pro dohled$90 - $120
    Kabeláž a příslušenství (100m)$80 - $150
    Instalační práce$200 - $400
    Celkem$820 - $1,470

    Malá firma (8 kamer): $2,000 - $4,000

    Malý obchod, kancelář nebo restaurace s pokrytím vstupů, oblasti pokladny, skladu, parkoviště a klíčových chodeb. Používá směs dome a bullet kamer 4MP, 8kanálové NVR a 4-8TB úložiště pro 30 dní uchování.

    8x kamer 4MP (smíšené typy)$700 - $1,200
    8kanálové NVR s PoE$200 - $350
    2x HDD 4TB pro dohled$180 - $240
    Kabeláž a příslušenství (300m)$250 - $500
    Instalace a konfigurace$600 - $1,100
    Celkem$1,930 - $3,390

    Střední firma (16 kamer): $5,000 - $12,000

    Středně velký sklad, vícepodlažní kancelářská budova nebo jednotka v nákupním centru s komplexním pokrytím. Zahrnuje směs pevných kamer a případně jednu PTZ kameru pro přehled parkovací plochy. 16kanálové NVR s 16-24TB úložiště pro 30-60 dní uchování.

    15x pevných kamer 4MP + 1x PTZ$1,800 - $4,000
    16kanálové NVR s PoE$300 - $500
    3x HDD 8TB pro dohled$450 - $600
    Kabeláž, chráničky a příslušenství (800m)$800 - $2,000
    Instalace, konfigurace a uvedení do provozu$1,500 - $3,000
    Záložní napájení UPS$200 - $400
    Celkem$5,050 - $10,500

    Velký objekt (32+ kamer): $15,000 - $50,000+

    Velký sklad, výrobní závod, kampus nebo nasazení na více lokalitách vyžadující 32 nebo více kamer. Zahrnuje podniková NVR nebo software VMS, spravované PoE switche, optickou páteř mezi budovami, redundantní úložiště a profesionální návrh systému a projektové řízení.

    32x+ kamer (smíšené typy včetně PTZ)$5,000 - $15,000
    32-64kanálové NVR nebo server VMS$1,000 - $5,000
    Úložiště (pole RAID, 40-80TB)$1,500 - $4,000
    Spravované PoE switche$500 - $2,000
    Kabeláž, optika, chráničky a infrastruktura$2,000 - $8,000
    Instalace, uvedení do provozu a školení$3,000 - $10,000
    UPS, rack, příslušenství$1,000 - $3,000
    Celkem$14,000 - $47,000+

    Způsoby, jak snížit náklady

    Dobře naplánovaný systém CCTV nemusí nutně zahltit rozpočet. Největší úspory plynou z chytrých konstrukčních rozhodnutí, nikoli z nákupu nejlevnějšího zařízení. Zde jsou osvědčené strategie pro snížení nákladů bez kompromisů v oblasti bezpečnosti.

    Optimalizujte počet kamer pomocí CCTVplanner

    Nejúčinnější způsob, jak snížit náklady na CCTV, je nekupovat více kamer, než skutečně potřebujete. Kalkulačka kamer CCTVplanner vám pomůže určit přesný počet kamer potřebných k úplnému pokrytí. Vizualizací zorných polí kamer na satelitních snímcích můžete odhalit překryvy, vyřadit nadbytečné kamery a zajistit, aby každá kamera měla svůj účel. Odstranění i jediné zbytečné kamery ušetří $150-400, když započítáte kameru, kabel, kanál NVR, úložiště a instalační práci.

    Správně dimenzujte specifikace kamer

    Ne každá kamera musí být 4K. Kamera 2MP je naprosto dostačující pro sledování chodby nebo schodiště, kde stačí vidět, zda tam někdo je. Kamery 4MP a 4K si ponechte pro místa, kde potřebujete identifikaci obličeje nebo rozpoznání registrační značky na dálku. Stejně tak ne každé místo potřebuje dome IK10 odolný vandalům: tam, kde je riziko vandalismu nízké, použijte standardní pouzdra.

    Naplánujte vedení kabelů během stavby

    Pokud stavíte nebo rekonstruujete, protáhněte kabel Cat6 na plánovaná místa kamer, dokud jsou stěny a stropy otevřené. Mezní náklad na protažení kabelu během stavby je zlomkem nákladu na dodatečné doplnění. I když kamery nenainstalujete hned, hotová infrastruktura ušetří spoustu peněz, až budete připraveni.

    Zvažte panoramatické kamery pro otevřené prostory

    Jedna panoramatická kamera za $400-600 může nahradit 2-4 standardní kamery v open space kancelářích, prodejních plochách nebo skladech. Přestože samotná kamera stojí více, celkové náklady (včetně ušetřených kanálů NVR, kabeláže a instalace) bývají o 30-50% nižší než u více pevných kamer pokrývajících stejnou plochu.

    Používejte nahrávání podle pohybu

    Nahrávání pouze při zjištění pohybu (s předspouštěcím bufferem 5-10 sekund) může snížit nároky na úložiště o 50-70% oproti nepřetržitému nahrávání 24/7. To znamená menší pevné disky a méně výměn disků v průběhu času. Nepřetržité nahrávání používejte jen pro kritická místa, jako jsou pokladny a vstupy; nahrávání podle pohybu používejte pro málo frekventovaná místa, jako jsou chodby a skladiště.

    Instalujte postupně

    Nemusíte instalovat všechno najednou. Začněte nejkritičtějšími kamerami (vstupy, hodnotné prostory) a přidávejte další v průběhu času podle možností rozpočtu. Kupte NVR s více kanály, než teď potřebujete, abyste mohli rozšiřovat bez jeho výměny. 16kanálové NVR s 8 kamerami dnes nechává místo pro dalších 8 kamer v budoucnu bez jakýchkoli změn infrastruktury.

    Často kladené otázky

    Kolik stojí základní systém CCTV?

    Základní domácí systém CCTV se 4 kamerami stojí mezi $800 a $1,500 včetně kamer, NVR, kabeláže a profesionální instalace. Instalace vlastními silami může snížit náklady o $200-400. Levné IP kamery začínají kolem $50-60 za kus a 4kanálové NVR s vestavěným PoE stojí $150-200. Celková částka výrazně závisí na kvalitě kamer, délce kabelových tras a složitosti instalace.

    Je levnější nainstalovat CCTV sám, nebo najmout profesionála?

    Instalace vlastními silami ušetří $50-100 na kameru na pracovní síle, takže systém se 4 kamerami ušetří přibližně $200-400. Profesionální instalace však zajistí správné vedení kabelů, odolná spojení, optimální úhly kamer a správnou konfiguraci systému. U systémů s 8 nebo více kamerami, složitými požadavky na kabeláž nebo komerčními aplikacemi se profesionální instalace důrazně doporučuje, protože chyby mohou být nákladné na opravu a mohou ohrozit pokrytí bezpečnosti.

    Jaké jsou průběžné náklady systému CCTV?

    Průběžné náklady zahrnují elektřinu ($5-15 měsíčně u typického systému), výměnu pevných disků každé 3-5 let ($50-200 za disk) a volitelné předplatné cloudového úložiště ($5-30 měsíčně). Některé systémy mohou také vyžadovat pravidelné aktualizace firmwaru, čištění objektivů a seřizování konzol. Celkové roční náklady na údržbu jsou obvykle $100-300 u domácího systému a $500-2,000 u firemního systému podle velikosti a servisní smlouvy.

    Jak mohu snížit náklady na instalaci CCTV?

    Nejúčinnější strategií je použít plánovací nástroj jako CCTVplanner k optimalizaci umístění kamer a vyhnout se nákupu více kamer, než potřebujete. Přizpůsobte specifikace kamer skutečným požadavkům každého místa místo předimenzování všude. Kabely veďte při stavbě nebo rekonstrukci, když jsou stěny otevřené. Zvažte nahrávání podle pohybu ke snížení nákladů na úložiště. Instalujte postupně, abyste rozložili náklady v čase, a začněte kritickými oblastmi.

    © 2026 CCTVplanner. Všechna práva vyhrazena.